• Dsmile.lt

Apie dažniausiai pasitaikančias burnos problemas ir kaip laikytis teisingos burnos higienos


Kaip išvengti ėduonies


Kad apsisaugoti nuo ėduonies yra būtina laikytis teisingos burnos higienos. Svarbu kasdien skirti laiko dantų priežiūrai bei kruopščiam jų valymui. Užsilikęs maistas ir apnašos atneša rimtų nemalonumų. Taip pat, valgant per daug angliavandenių ar saldumynų, burnoje susidaro palanki terpė išsiskirti rūgštims, kurios sukelia dantenų ir dantų ligas. Nekokybiškas maistas tik paskatina karieso vystymąsi. Ėduonies riziką padidina ir paveldimumas, todėl jeigu jūsų šeimos nariai turi problemų, jūs galite užbėgti joms už akių ir reguliariai lankytis pas burnos higienistą, kuris nuolat stebės jūsų dantų būklę.


Apie kraujuojančias dantenas

Jeigu pradėjo kraujuoti jūsų dantenos, tai pirmasis ir pagrindinis dantenų uždegimo požymis. Uždegimai kyla dėl blogai nuvalomų arba nenuvalomų apnašų. Nenuvalytos apnašos per 24 valandas tampa dantų akmenimis, kurių paprastai šepetėliu jau nebenuvalysite. Dantenų uždegimo požymiai: paraudimas, ištinimas, minkštumas, kraujavimas valant ar netgi valgant. Šių požymių ignoruoti negalima, todėl kuo skubiau turite kreiptis į burnos higienista arba gydytoją odontologą pagalbos. Norint išvengti kraujuojančių dantenų, privalote laikytis griežtos burnos higienos rutinos, kuri padės išvengti tiek dantenų uždegimo, tiek kitų ligų.


Pajutus dantų skausmą - tiesiai pas odontologą


Dantų skausmas mus gali užklupti netikėtai ir nelauktai. Skausmas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Jį gali sukelti ilgalaikiai uždegimai - dantų kariesas, dantų traumos - susižeidžiant dantį valgant arba jį traumavus išoriškai. Odontologai pataria nedelsiant kreiptis į specialistus pajutus bet kokį skausmą. Kuo anksčiau kreipsitės, tuo lengviau bus pašalinti problemą.


Ką daryti jeigu danties skausmas ištiko netikėtai


Ištikus danties skausmui, būtina nedelsiant kreiptis į odontologą, tačiau ką daryti jeigu skausmas ištiko naktį ar atostogaujant? Pirmiausia savo vaistinėlėje visada privalu turėti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Vaistai malšinantys skausmą, gali padėti išlaukti vizito pas odontologą, tačiau, žinoma, priežasties jie nepašalins. Kitas būdas sumažinti danties skausmą - šaldymas ledo kompresu. Šaldymas ledu mažina skausmą, nes šiluma didina uždegimo procesą. Taip pat, dar vienas veiksmingas pirmos pagalbos būdas - skalavimas antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu, sodos ar druskos tirpalu. Kartais užtenka skalavimu pašalinti įstrigusius svetimkūnius ir skausmas sumažėja arba visai dingsta. Taigi, ištikus danties skausmui nepalankiu metu, įsitikinkite, kad suteikiate sau pirmąją pagalbą ir palengvinante laukimą iki gydymo.


Profesionali burnos higiena - kas 6 mėnesius


Dantų ir dantenų ligos paprastai reikalauja sudėtingo gydymo, todėl yra labai svarbu reguliariai atlikti patikrinimus ir lankytis pas burnos higienistę, kol mažos problemos nevirsta didelėmis. Odontologai ir burnos higienistai rekomenduoja atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą kas 6 mėnesius. Nesilaikant šios rekomendadijos gali atsirasti šios dantų bei dantenų ligos: dantenų uždegimas, dantų ėduonis, parodontozė ir kt.


Vien dantų šepetėlio nepakanka


Odontologai rekomenduoja dantis valyti bent porą kartų dienoje, o šepetėlius keisti nerečiau negu kas 3 mėnesius. Susirgus šepetėlius keisti būtina iškart po ligos. Tačiau, kad kasdien efektyviai išsivalytumėte dantis, vien dantų šepetėlio nepakanka. Šepetėliu yra išvaloma tik 30% visų dantų apnašų. Efektyviam valymui tarpdančių valymo priemonės yra būtinos. Odontologai rekomenduoja kasdien naudoti elektrinį burnos irigatorių, tarpdančių šepetėlį ir tarpdančių siūlą. Taip pat, vieno danties šepetėlis yra puikus pagalbininkas nuvalantis užsilikusias apnašas. Tik taip išvalysite didžiąją dalį apnašų ir užkirsite kelią akmenų susidarymui.


Tinkamos asmeninės burnos higienos privalumai


Teisingai laikantis burnos higienos ir tinkamai prižiūrint dantis vedate save sveikatos ir gražios šypsenos link. Kelios paprastos burnos higienos taisyklės padeda išvengti ėduonies, dantenų ligų ir blogo burnos kvapo. Visa tai lemia savų dantų išsaugojimą gerokai ilgiau. Mūsų burnos higienos specialistės visada gali jus išmokyti, kaip laikytis teisingos burnos higienos tiek pateikiant teorinę informaciją, tiek parodant tai praktiškai.

dsmile-marmuras-cpr.jpg