• Dsmile.lt

Ultragarsas ir burnos higiena: kaip ultragarso šepetėlis veikia burnos apnašas


Bakterijų grandinė ←PRIEŠ ją paveikiant ultragarsu ir PO→

Ultragarso mokslas


Ultragarsas yra slaptas ginklas kovoje su dantų apnašomis. Viename universitete neseniai atlikto tyrimo* rezultatai atskleidė, kad bakterijų grandinės, iš kurių paprastai susiformuoja apnašos, veikiamos 1,6MHz dažnio ultragarso bangomis, yra suardomos ir tampa nekenksmingomis.


MEGASONEX® užpatentuota Megacrystal™ technologija veikia generuodama saugų 1,6MHz terapinį ultragarso dažnį. Gydytojai naudoja panašaus stiprumo dažnį skleidžiančius prietaisus kaulų lūžių gydymo procese. Paprastai „garsinių“ šepetėlių šereliai juda nuo 125 iki 333 hercų dažniu, o tai yra 4 800 kartų lėtesnis veikimo greitis už mūsų prietaiso veikimo greitį. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) aprobavo MEGASONEX® dantų šepetėlių naudojamą ultragarso technologiją kaip tinkamą naudoti dantų šepetėlių gamyboje jau nuo 1990 metų pradžios.


Tyrimai


Tokijo Medicinos ir odontologijos universitete Prevencinės odontologijos katedroje atliktas tyrimas. Streptococcus mutans tipo bakterijos, kurios paprastai ir formuoja apnašas žmonių burnos ertmėje, buvo veikiamos 1,6MHz arba 96 000 000 virpesių per minutę ultragarso dažniu. Buvo pastebėta, kad minėta ultragarso technologija suardo bakterijų grandines ir pažeidžia jų gebėjimą prisitvirtinti prie paviršiaus, dėl to jos tampa nekenksmingomis. Tyrimas buvo atliekamas naudojant pradinę Ultima™ dantų šepetėlio versiją. Šis šepetėlis veikė nenaudodamas papildomų garsinių judesių. Kol kas nebuvo nustatytas sąryšis tarp Ultima™ ir MEGASONEX® dantų šepetėlio technologijos dėka gaunamų rezultatų.


* Shinada K., Hashizume L., Teraoka K., Kurosaki, N., 1999 „Effect of ultrasonic toothbrush on Streptococcus mutans“ (Ultragarsinio šepetėlio poveikis Streptococcus mutans bakterijoms); Japonijos konservatyviosios odontologijos žurnalas, 42 tomas, Nr. 2, 410-417 puslapiai.


Skaitykite apie ultragarso dantų šepetėlį plačiau ČIA.


danvite-logo-FINAL2020-02.png

Dantų gydymo ir lazerinės odontologijos klinika

Bokštų g. 18, Klaipėda

registratura@danvite.lt

+370 650 94848

dsmile-logo-FINAL2020-02.png

Dantų profilaktikos ir natūralaus grožio klinika

Burnos priežiūros priemonių parduotuvė

Gegužės g. 1, Klaipėda

info@dsmile.lt

+370 652 05656

©2021 by Dsmile

Informacija klientui: