IMG_3430a-cpr_edited.jpg

/ VAIKŲ BURNOS HIGIENA IR DANTŲ SILANTAVIMAS /

Odontologai pataria vaikus prie odontologo kėdės pratinti nuo pat mažų dienų. Profilaktiški apsilankymai pas odontologą ar burnos higienistą užtikrins jūsų vaiko burnos ir dantų sveikatą, o taip pat gali padėti susidoroti su vaiko baime gydyti dantukus.

 

Svarbu atsiminti, kad už vaiko burnos sveikatą yra atsakingi tėvai. Tinkama vaiko burnos priežiūra ir ėduonies profilaktika gali užkirsti kelia rimtoms dantų ir visos burnos problemoms ateityje.

Profilaktikos procedūros vaikams atliekamos mūsų klinikoje:

  1. Profesionali burnos higiena vaikams

  2. Dantų hermetizavimas silantais

  3. Dantų aplikavimas fluoru

Visos vaikų dantų gydymo paslaugos atliekamos odontologijos klinikoje „Danvitė“.

/ PROFESIONALI VAIKŲ BURNOS HIGIENA /

Nuo kokio amžiaus reikalinga burnos higiena vaikams?

Profesionali burnos higiena vaikams yra rekomenduojama nuo jauno amžiaus, kada išdygsta pirmieji dantukai. Nors atsakingi tėveliai gali nepriekaištingai išvalyti savo vaiko burnos ertmę, tačiau rekomenduojame nevengti apsilankymų pas burnos higienistą. Specialistas profesionalios procedūros metu net tik profesionaliai išvalo vaiko dantukus, bet ir apžiūri visą burnos ertmę, o pastebėjus problemą, nukreipia pas gydytoją. Laiku aptiktos vaiko burnos formavimosi problemos, gali užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms ateityje.

Ar reikalinga profesionali burnos higiena vaikams nešiojant breketus?

Taip. Dažnai atsitinka taip, kad baigus ortodontinį gydymą ir nuėmus breketus dantų paviršius lieka dėmėtas, kitaip tariant emalis demineralizuojasi, o tai gali paskatinti ėduonies atsiradimą. Taip pat, dėl prastos burnos higienos gali išsivystyti ir dantenų uždegimas - dantenos paburksta ir ima kraujuoti, gali tapti skausmingos. Todėl nešiojant breketus profesionalią burnos higienos procedūrą kaip suaugusiems, taip ir vaikams rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius.

VAIKŲ DANTŲ SILANTAVIMAS /

Kas yra silantas ir kodėl reikalingas vaikų dantų silantavimas?

Vaikų dantų dengimas silantais yra efektyvi, saugi ir neskausminga procedūra kovai su itin vaikų tarpe paplitusia liga – dantų ėduonimi. Silantas yra hermetinė medžiaga, kuri dengiama vaikų nuolatinių krūminių dantukų vagelėse apsaugo juos nuo ėduonies. Šis skystis įsiskverbia net į pačias giliausias dantų vageles ir duobeles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu ar kitomis burnos priežiūros priemonėmis. Sustingęs silantas apsaugo itin pažeidžiamas vaikų dantukų vageles nuo žalingo aplinkos poveikio, maisto likučių, bakterijų ir rūgščių taip vykdydamas ėduonies profilaktiką.

 

Silantai yra dengiami ant nuolatinių krūminių dantų vagelių, todėl yra nepastebimi vaikui kalbant ar šypsantis, tačiau apžiūrėjus krūminius iš arčiau galima juos pastebėti - dažniausiai jie yra skaidrūs arba balto atspalvio.

Kaip atliekama silantavimo procedūra?

Vaikų dantų silantavimo programa:

  • Prieš padengiant dantų vageles silantais specialistas nuvalo dantukų paviršių specialia pasta ir jį paruošia silantų dengimui;

  • Tuomet vagelės yra padengiamos silantais skystame pavidale;

  • Naudojant specialią šviesą silantai yra sukietinami.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant vaikų dantų silantavimą?

Prieš vaiko dantų silantavimą, kaip ir prieš bet kokią procedūrą yra rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną tam, kad uždengus dantų vageles silantais jose nebūtų likę bakterijų. Gali pasitaikyti, kad nešvarumai yra neišvalomi dėl itin siaurų vagelių, tačiau nereikia pergyventi, kadangi užhermetintos bakterijos negavusios deguonies žūva. 

 

Prieš atliekant dantų silantavimą, yra reikalinga gydytojo odontologo apžiūra. Prieš šią procedūrą yra svarbu atidžiai įvertinti dantų būklę – dantys negali būti pažeisti ėduonies. Kartais dantų ėduonis gali būti tik ankstyvoje stadijoje, kurį gali pamatyti tik šioje srityje specializuotas gydytojas, todėl svarbu, kad prieš silantavimą jūsų vaiko burnytė būtų nuodugniai apžiūrėta profesionalaus gydytojo.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojamas dantų silantavimas vaikams? 

Dantų silantavimas vaikams yra rekomenduojamas iškart po to kai išdygsta nuolatiniai krūminiai dantys, kol dar nesusidarė ėduonis ir nėra per vėlu šiai procedūrai. Vaikų dantis rekomenduojama silantuoti praėjus ne daugiau negu 4 metams po jų išdygimo ir tik jeigu nėra pažeisti ėduonies. Kuo anksčiau vaiko dantukai bus silantuoti, tuo geriau jie bus apsaugoti. Svarbu žinoti, kad vaiko krūminiai dantys auga dviem etapais – esant 6 ir 12 metų amžiaus.

Kaip dažnai reikia kartoti dantų silantavimo procedūrą? 

Dantų padengimo silantais dažnai kartoti nereikia. Silantai ant dantų laikosi ilgai, o kartais net jau suaugę žmonės dar turi iš vaikystės likusių silantų. Tačiau gali nutikti taip, kad silantas iškrenta ir po pirmų 3 mėnesių, kadangi dėjimo metu galėjo po silantu patekti drėgmės. Tokiu atveju procedūrą reikia pakartoti ir iš naujo uždėti silantą būtent ant to dantuko. Kartais pasitaiko, kad silantai iškrenta dėl per didelio krūvio, todėl reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą padės jums stebėti silantų būklę per visą jų nešiojimo laikotarpį.

Kaip prižiūrėti silantais padengtus dantis?

Padengus vaiko dantis silantais, vis tiek reikia naudoti tokias pastas, kurių sudėtyje yra fluoro vykdančio ėduonies profilaktiką. Tokiame jauname amžiuje, kada dantukai dar nėra pilnai susiformavę ir jų paviršius nėra pilnai mineralizavęsis, visapusiška ėduonies profilaktika yra itin rekomenduojama.

Ar galima silantuoti plombuotus dantis?

Negalima. Silantuoti galima tik sveikus ir ėduonies nepažeistus dantis.

DANTŲ APLIKAVIMAS FLUORU /

Kokia yra dantų dengimo fluoru nauda?

Atliekant šią procedūrą yra užkertamas kelias ėduonies susidarymui. Fluoras yra mikroelementas, kuris yra atsakingas už dantų atsparumą ėduoniui, tad jo trūkumo pašalinimas yra geriausia prevencija prieš dantų ligas.

Kaip veikia fluoro lakas?

Fluoro lakas yra dengiamas ant dantų paviršiaus, kuris nudžiūvęs apgaubia dantis plona plėvele išliekančią iki 12 valandų. Per šį laikotarpį emalis prisisotina fluoro ir tampa atsparus ėduoniui apie 3-4 mėnesius.

Kas kiek laiko reikia atlikti fluoro aplikacijos procedūrą?

Siekiant nuolatos saugoti savo vaiko dantis nuo ėduonies, specialistai rekomenduoja šią procedūrą periodiškai kartoti kas tiek laiko, kiek rekomenduoja jūsų vaiko burnos higienistas ar odontologas. Dažniausiai, kaip ir profesionalią burnos higienos procedūrą, taip ir fluoro aplikacijas rekomenduojama atlikti kas pusę metų. Silpnesniems dantukams arba vaikams su prastesniais burnos valymo įgūdžiais šią procedūrą rekomenduojama atlikti dažniau.

Ar galima fluoro aplikacijos procedūrą atlikti profesionalios burnos higienos metu?

Taip. Dažnai pasitaiko, kad burnos higienos specialistas įvertinęs vaiko burnos ir dantų būklę fluoro laku padengia silpnąsias dantukų vietas ar nesenai išdygusius dantis. Mūsų klinikoje silpnųjų dantų vietų aplikacija fluoru įeina į profesionalios burnos higienos procedūros vaikams programą.

PSICHOLOGINIS VAIKO PARUOŠIMAS /

Ką daryti, jeigu vaikas bijo odontologo kėdės?

Visų pirma pradėkite vesti savo vaiką į odontologijos kliniką tikrintis profilaktiškai nuo pat mažų dienų. Tokiu būdu odontologo kėdė vaikui nekels asociacijų su skausmu, o sugedus dantukui ar atliekant profesionalią burnos higieną baimė bus daug mažesnė arba jos išvis nebus.

 

Svarbu savo vaikui paaiškinti vizitų svarbą ir aptarti taisykles, kurių dera laikytis pas odontologą arba burnos higienistą. Internete yra filmukų, kuriuose vaikui yra pristatoma, kaip atrodo vizitas odontologo kėdėje.

 

Taip pat, pasirūpinkite vaiko užimtumu laukimo metu tam, kad jis netaptų irzlus ar pavargęs. Niekada nemeluokite savo vaikui, kad jam nieko nedarys, kad reikės tik parodyti dantuką ir viskas. Savo vaiką turite paruošti tokiems vizitams ir papasakoti, kad gydytoja apžiūrės dantukus, juos išvalys, nuplaus, pateps vaistukais. Venkite žodžių - gręžti dantį, adata, plomba. Be to, nesakykite tokių žodžių kaip “nebijok”, “nebus baisu”, nes tuomet vaikas gali galvoti, kad ten iš tiesų bus baisu. Kad nuraminti vaiką, pasakykite, kad suprantate vaiko baimę. Na, o po vizito rekomenduojame paskatinti savo vaiką už jo drąsą kokia nors smulkmenėle ar maža staigmena bei pagirkite jo gerą elgesį.

VAIKŲ DANTŲ PRIEŽIŪRA NAMUOSE /

Kaip valyti vaiko dantis?

Vaiką reikėtų pratinti valyti dantis nuo pat mažų dienų. Tėveliai turėtų patys valyti vaiko dantukus iki tol, kol vaikas išmoksta rašyti, kadangi tik išmokus rašyti vaiko ranka tampa labiau koordinuota ir įgudusi atlikti tikslingus valymo judesius. Iki tol nėra blogai vaikui leisti valytis dantukus pačiam, tačiau labai svarbu valymo procesą užbaigti patiems tėveliams įsitikinant, kad vaiko dantukai yra išvalyti.

 

Sukamaisiais švelniais judesiais valykite vaiko dantukus iš viršaus į apačią, nuo vienos pusės iki kitos. Išvalius visus dantukus paprašykite vaiko išspjauti dantų pastą ir prasiskalauti burnyte švariu vandeniu. Jeigu vaikas to padaryti dar nemoka, tuomet pabandykite pastos likučius iš jo burnos pašalinti švaria servetėle. Jeigu to padaryti taip pat nepavyksta, tuomet naudokite vaikišką dantų pastą be fluoro.

 

Jeigu nesate garantuoti, kad valote savo vaiko dantukus teisingai, pasikonsultuokite su burnos higienistu arba odontologu, kurie jus išmokys teisingų vaiko burnos priežiūros įgūdžių.

Kokias burnos priežiūros priemones naudoti?

Vaiko dantukus valykite tik su tokiomis priemonėmis (dantų pasta ir dantų šepetėlis), kurios atitinka vaiko amžių. Kai kuriais atvejais naudojant burnos priežiūros priemones ne pagal vaiko amžių, galite pridaryti daugiau žalos negu naudos. Kad būtumėte garantuoti teisingų vaiko burnos priežiūros priemonių pasirinkimu, pasikonsultuokite su odontologu arba burnos higienistu.

 

Kol vaikas dar nemoka išspjauti dantų pastos ir prasiskalauti burnos specialistai rekomenduoja naudoti dantų pastą be fluoro, kadangi tokios pastos nurijimas gali būti žalingas. Kai tik vaikas išmoks išspjauti dantų pastą ir prasiskalauti burnytę, pakeiskite dantų pastą į fluoro turinčią, kadangi jis apsaugo vaiko tiek pieninius, tiek itin pažeidžiamus nuolatinius dantis nuo ėduonies.

 

Išdygus visiems vaiko pieniniams dantukams ir susiformavus tarpdančiams, nepamirškite jų išvalyti tarpdančių siūlu.

VAIKŲ DANTŲ LIGOS IR GYDYMAS /

Kokios pagrindinės vaikų dantų ligų priežastys?

Pagrindinės vaikų odontologinių problemų priežastys yra netaisyklinga burnos ir dantų priežiūra namuose bei odontologinės profilaktinės priežiūros stoka. Už vaikų burnos ir dantų sveikatą bei teisingų burnos valymo įgūdžių įdiegimą vaikui yra atsakingi tėvai, todėl labai svarbu, kad taisyklinga kasdienė burnos priežiūros rutina būtų vykdoma visos šeimos narių. Taip pat, labai svarbūs yra ir apsilankymai pas odontologą. Net jeigu prižiūrite ir valote savo vaiko dantukus taip, kaip rekomenduoja specialistai, svarbu reguliariai, bent vieną karta kas pusę metų apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą, kurie įvertina vaiko burnos vystymosi eigą ir gali užkirsti kelią ateinančioms problemoms.

Vaikų odontologija ir ortodontija

Apie pirmąjį vizitą pas odontologą, pieninių dantų plombavimą ir šalinimą, nuolatinių dantų plombavimą skaitykite plačiau odontologijos klinikos "Danvitė" puslapyje "Vaikų odontologija". Apie pirmąjį vizitą pas ortodontą ir ortodontinį gydymą vaikams skaitykite plačiau odontologijos klinikos „Danvitė“ puslapyje "Vaikų ortodontija".

 
 
 
 
 
 

/ VAIKŲ BURNOS HIGIENOS KAINOS /

 

Profesionali burnos higiena vaikams (iki 15 m.)

Profesionali burnos higiena vaikams su breketais (iki 15 m.)

Burnos higiena vaikams su breketais lankantis kas 3 mėn.

 

 

15 - 30 €

40 €

30 €

/ VAIKŲ DANTŲ SILANTAVIMO KAINOS /

 

Vaikų dantų silantavimas (1 dantis)

Vaikų dantų silantavimas (visi dantys)

 

 

9 €

40 €

 
IMG_3426a-cpr_edited.jpg

/ KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI /

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.