IMG_3430a-cpr_edited.jpg

VAIKŲ BURNOS HIGIENA IR DANTŲ SILANTAVIMAS

Odontologai pataria vaikus prie odontologo kėdės pratinti nuo pat mažų dienų. Profilaktiški apsilankymai pas odontologą ar burnos higienistą užtikrins jūsų vaiko burnos ir dantų sveikatą, o taip pat gali padėti susidoroti su vaiko baime gydyti dantukus.

 

Svarbu atsiminti, kad už vaiko burnos sveikatą yra atsakingi tėvai. Tinkama vaiko burnos priežiūra ir ėduonies profilaktika gali užkirsti kelia rimtoms dantų ir visos burnos problemoms ateityje.

APIE PROFESIONALIĄ VAIKŲ BURNOS HIGIENĄ

Nuo kokio amžiaus reikalinga burnos higiena vaikams?

Profesionali burnos higiena vaikams yra rekomenduojama nuo jauno amžiaus, kada išdygsta pirmieji dantukai. Nors atsakingi tėveliai gali nepriekaištingai išvalyti savo vaiko burnos ertmę, tačiau rekomenduojame nevengti apsilankymų pas burnos higienistą. Specialistas profesionalios procedūros metu net tik profesionaliai išvalo vaiko dantukus, bet ir apžiūri visą burnos ertmę, o pastebėjus problemą, nukreipia pas gydytoją. Laiku aptiktos vaiko burnos formavimosi problemos, gali užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms ateityje.

Ar reikalinga profesionali burnos higiena vaikams nešiojant breketus?

Taip. Dažnai atsitinka taip, kad baigus ortodontinį gydymą ir nuėmus breketus dantų paviršius lieka dėmėtas, kitaip tariant emalis demineralizuojasi, o tai gali paskatinti ėduonies atsiradimą. Taip pat, dėl prastos burnos higienos gali išsivystyti ir dantenų uždegimas - dantenos paburksta ir ima kraujuoti, gali tapti skausmingos. Todėl nešiojant breketus profesionalią burnos higienos procedūrą kaip suaugusiems, taip ir vaikams rekomenduojama atlikti kas 3 - 4 mėnesius.

APIE VAIKŲ DANTŲ SILANTAVIMĄ

Kas yra silantas ir kodėl reikalingas vaikų dantų silantavimas?

Vaikų dantų dengimas silantais yra efektyvi, saugi ir neskausminga procedūra kovai su itin vaikų tarpe paplitusia liga – dantų ėduonimi. Silantas yra hermetinė medžiaga, kuri dengiama vaikų nuolatinių krūminių dantukų vagelėse apsaugo juos nuo ėduonies. Šis skystis įsiskverbia net į pačias giliausias dantų vageles ir duobeles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu ar kitomis burnos priežiūros priemonėmis. Sustingęs silantas apsaugo itin pažeidžiamas vaikų dantukų vageles nuo žalingo aplinkos poveikio, maisto likučių, bakterijų ir rūgščių taip vykdydamas ėduonies profilaktiką.

 

Silantai yra dengiami ant nuolatinių krūminių dantų vagelių, todėl yra nepastebimi vaikui kalbant ar šypsantis, tačiau apžiūrėjus krūminius iš arčiau galima juos pastebėti - dažniausiai jie yra skaidrūs arba balto atspalvio.

Kaip atliekama silantavimo procedūra?

Vaikų dantų silantavimo programa:

  • Prieš padengiant dantų vageles silantais specialistas nuvalo dantukų paviršių specialia pasta ir jį paruošia silantų dengimui;

  • Tuomet vagelės yra padengiamos silantais skystame pavidale;

  • Naudojant specialią šviesą silantai yra sukietinami.

Ką reikėtų žinoti prieš atliekant vaikų dantų silantavimą?

Prieš vaiko dantų silantavimą, kaip ir prieš bet kokią procedūrą yra rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną tam, kad uždengus dantų vageles silantais jose nebūtų likę bakterijų. Gali pasitaikyti, kad nešvarumai yra neišvalomi dėl itin siaurų vagelių, tačiau nereikia pergyventi, kadangi užhermetintos bakterijos negavusios deguonies žūva. 

 

Prieš atliekant dantų silantavimą, yra reikalinga gydytojo odontologo apžiūra. Prieš šią procedūrą yra svarbu atidžiai įvertinti dantų būklę – dantys negali būti pažeisti ėduonies. Kartais dantų ėduonis gali būti tik ankstyvoje stadijoje, kurį gali pamatyti tik šioje srityje specializuotas gydytojas, todėl svarbu, kad prieš silantavimą jūsų vaiko burnytė būtų nuodugniai apžiūrėta profesionalaus gydytojo.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojamas dantų silantavimas vaikams? 

Dantų silantavimas vaikams yra rekomenduojamas iškart po to kai išdygsta nuolatiniai krūminiai dantys, kol dar nesusidarė ėduonis ir nėra per vėlu šiai procedūrai. Vaikų dantis rekomenduojama silantuoti praėjus ne daugiau negu 4 metams po jų išdygimo ir tik jeigu nėra pažeisti ėduonies. Kuo anksčiau vaiko dantukai bus silantuoti, tuo geriau jie bus apsaugoti. Svarbu žinoti, kad vaiko krūminiai dantys auga dviem etapais – esant 6 ir 12 metų amžiaus.

Kaip dažnai reikia kartoti dantų silantavimo procedūrą? 

Dantų padengimo silantais dažnai kartoti nereikia. Silantai ant dantų laikosi ilgai, o kartais net jau suaugę žmonės dar turi iš vaikystės likusių silantų. Tačiau gali nutikti taip, kad silantas iškrenta ir po pirmų 3 mėnesių, kadangi dėjimo metu galėjo po silantu patekti drėgmės. Tokiu atveju procedūrą reikia pakartoti ir iš naujo uždėti silantą būtent ant to dantuko. Kartais pasitaiko, kad silantai iškrenta dėl per didelio krūvio, todėl reguliarūs apsilankymai pas burnos higienistą padės jums stebėti silantų būklę per visą jų nešiojimo laikotarpį.

Kaip prižiūrėti silantais padengtus dantis?

Padengus vaiko dantis silantais, vis tiek reikia naudoti tokias pastas, kurių sudėtyje yra fluoro vykdančio ėduonies profilaktiką. Tokiame jauname amžiuje, kada dantukai dar nėra pilnai susiformavę ir jų paviršius nėra pilnai mineralizavęsis, visapusiška ėduonies profilaktika yra itin rekomenduojama.

Ar galima silantuoti plombuotus dantis?

Negalima. Silantuoti galima tik sveikus ir ėduonies nepažeistus dantis.

APIE VAIKO BAIMĘ ODONTOLOGAMS

Ką daryti, jeigu vaikas bijo odontologo kėdės?

Visų pirma pradėkite vesti savo vaiką į odontologijos kliniką tikrintis profilaktiškai nuo pat mažų dienų. Tokiu būdu odontologo kėdė vaikui nekels asociacijų su skausmu, o sugedus dantukui ar atliekant profesionalią burnos higieną baimė bus daug mažesnė arba jos išvis nebus.

 

Svarbu savo vaikui paaiškinti vizitų svarbą ir aptarti taisykles, kurių dera laikytis pas odontologą arba burnos higienistą. Internete yra filmukų, kuriuose vaikui yra pristatoma, kaip atrodo vizitas odontologo kėdėje.

 

Taip pat, pasirūpinkite vaiko užimtumu laukimo metu tam, kad jis netaptų irzlus ar pavargęs. Niekada nemeluokite savo vaikui, kad jam nieko nedarys, kad reikės tik parodyti dantuką ir viskas. Savo vaiką turite paruošti tokiems vizitams ir papasakoti, kad gydytoja apžiūrės dantukus, juos išvalys, nuplaus, pateps vaistukais. Venkite žodžių - gręžti dantį, adata, plomba. Be to, nesakykite tokių žodžių kaip “nebijok”, “nebus baisu”, nes tuomet vaikas gali galvoti, kad ten iš tiesų bus baisu. Kad nuraminti vaiką, pasakykite, kad suprantate vaiko baimę. Na, o po vizito rekomenduojame paskatinti savo vaiką už jo drąsą kokia nors smulkmenėle ar maža staigmena bei pagirkite jo gerą elgesį.

 
 
 

Vaikų burnos higienos kainos

 

Profesionali burnos higiena vaikams (iki 15 m.)

Profesionali burnos higiena vaikams su breketais (iki 15 m.)

Burnos higiena vaikams su breketais lankantis kas 3 mėn.

 

 

30 €

40 €

30 €

Vaikų dantų silantavimo kainos

 

Vaikų dantų silantavimas (1 dantis)

Vaikų dantų silantavimas (visi dantys)

 

 

5 €

40 €

IMG_3426a-cpr_edited.jpg

KLAUSKITE / REGISTRUOKITĖS VIZITUI

Jeigu turite klausimų apie mūsų teikiamas paslaugas arba norite užsiregistruoti vizitui, maloniai kviečiame susisiekti jums patogiu būdu.

 
 
danvite-logo-FINAL2020-02.png

Dantų gydymo ir lazerinės odontologijos klinika

Bokštų g. 18, Klaipėda

registratura@danvite.lt

+370 650 94848

dsmile-logo-FINAL2020-02.png

Dantų profilaktikos ir natūralaus grožio klinika

Burnos priežiūros priemonių parduotuvė

Gegužės g. 1, Klaipėda

info@dsmile.lt

+370 652 05656

©2021 by Dsmile

Informacija klientui: